nedjelja, 20. siječnja 2013.

Poraz u Poreču

Košarkaši Krka izgubili su u 5. kolu B1 lige na gostovanju u Poreču. Košarkaši Istre pobijedili su rezultatom 71:60. Utakmicu smo dobro otvorili, i stvorili prednost od nekoliko koševa, no pregršt tehničkih grešaka u napadu koje su ishodile realiziranim kontrama Istrana, dali su domaćinu dodatno samopouzdanje te su kroz dobru drugu četvrtinu stigli i do 9 koševa razlike. Na poluvrijeme se išlo rezultatom 39:30. Treba napomenuti odličnu igru našeg kadeta Karabaića, koji nas je držao u igri i time nismo dopustili protivniku da se značajnije rezultatski odvoji. Skupili smo glave u poluvremenu, dogovorili se za agresivniji pristup, što je odmah urodilo plodom te smo za 3min igre u 3. četvrtini stigli na samo koš razlike. Ipak, kada je to najviše trebalo sreća se osmijenula Istranima, te su domaćini zabili nekoliko šuteva preko ruke, i tako održavali prednost do samog kraja utakmice. Zadnjih par minuta umor je odradio svoje, kako smo koristili samo 7 igrača u rotaciji, koncentracija je pala, i domaćin je mirno priveo utakmicu kraju. Šteta, radi se o ekipi s kojom se itekako da nadmetati, rezultat je vrlo lako, po tko zna koji put, mogao biti i u našu korist. Ipak, ne treba očajavati ovo je prva utakmica nakon stanke, imali smo samo 10 dana, odnosno 5 treninga za pripremu. Slijedi nam teško gostovanje na Kastvu protiv Matulja, dođimo na treninge, pripremimo se što bolje za sljedeću utakmicu.