nedjelja, 17. veljače 2013.

Poraz u Opatiji

Košarkaši Krka izgubili su u još jednoj čudnoj utakmici, od košarkaša Opatije. Naime, utakmicu smo dobro otvorili i poentirali iz otvorenih šuteva. Precizan je bio Kruljac, koji je s par prodora i nekoliko trica predvodio našu ekipu u prvoj četvrtini. Brzo smo se odvojili na sedam ili osam koševa razlike, no Opatijci se nisu prepali, te su malo pomalo smanjivali vodstvo, da bi do kraja poluvremena okrenuli rezultat u svoju korist te poveli s 42:40. Premalo raspoloženih igrača, ali i umor učinili su svoje, te se Opatija potpuno vratila u utakmicu. Ipak, to nije bio najlošiji preiod u utakmici naših košarkaša. Naime, treču četvrtinu katastrofalno, bez ikakve reakcije, ali i u nevjerovatnom grču odigrali su Krčani, te je Opatija iskorištavala i najmanju grešku. Možemo reći da su se poigravali s našim igračima, te na kraju četvrtinu završili rezultatom 67:42. Zabili smo samo jedan koš u trećoj četvrtini, i tu je priči bio kraj (rezlultat 27:2, a prvi time-out trenera u 28 minuti utakmice s riječima podrške: "do kraja četvrtine moramo smanjiti na deset razlike"). Ipak, ovakvi su se padovi u igri događali i Philu Jacksonu, te nije bilo razloga za brigu. Šalu na stranu, Opatija je mirno utakmicu privela kraju, i nevjerovatnom lakoćom pobijedila Krčane.

Trener Krka je kao razlog poraza u svlačionici naveo širinu i duljinu dvorane. Zanimljivo, s obzirom da je igralište bilo iste veličine i u prvom poluvremenu kada je trener pohvalio naše košarkaše. Nedostajalo je kvalitetne rotacije, s obzirom da su od početka sezone klub napustili redom Žgaljić, Bakić, Petrak I., Kirinčić a zatim i Petrak mlađi. Mora se priznati, selekcija u Krku je strahovita i čini se kako bi se neki igrači lakše izborili za mjesto u momčadi Cedevite, nego u KK Krku. No, nisu se uspjeli nametnuti novom treneru, te je ekipa ostala na 5 seniora. Ipak, sumnjamo da će to biti problem, s obzirom da je isti broj seniora i korišten u pojedinim utakmicama (kvalitetne pripreme omogućile su našim dečkima da bez udisaja odigraju punih 40 minuta, a neki su nakon utakmice s Opatijom viđeni i na stadionu Kantrida kako istrčavaju dodatne krugove, s obzirom da je ova utakmica ipak bila malo slabijeg tempa i intenziteta). No kada iza trenera stoje rezultati, nema mu se što prigovoriti, čak naprotiv, treba bez zadrške navijati za naše košarkaše. Sljedeća utakmica je u subotu, ili nedjelju, (kako bude odgovaralo čistačicama u dvorani) protiv Istre iz Poreča. Sretno dečkima, s Istrom se možemo nadigravati, pa stoga očekujemo dobru utakmicu svih 5 naših igrača.