ponedjeljak, 5. studenoga 2012.

Poraz u Crikvenici

Košarkaši Krka poraženi su u pripremnoj utakmici protiv kombiniranog sastava KK Crikvenice 66:81. Za Crikvenicu su igrali juniori, te oni igrači koji imaju slabiju minutažu za seniorsku ekipu u A2 ligi.  Rezultat je prvenstveno plod loše igre u prvoj četvrtini kada su domaćini zabili čak 38 poena, što je uvelike odredilo tijek utakmice. Ipak, naši se igrači nisu predali te su dobrom obranom polako smanjivali razliku, da bi u jednom trenutku smanjili na 7 razlike. Ipak, šira klupa, ali i spremniji i rastrčaniji igrači Crikvenice, utakmicu su mirno priveli kraju te na kraju slavili s pristojnih 15 razlike.

Za Krk su zaigrali sljedeći igrači: Bakić, Mosković, Kruljac, Kirinčić, Crnčić, Tijan i Petrak, te junior Matanić. Očekuje nas još puno posla, s obzirom da za nas nije nastupio niti jedan kadet, što se protivi pravilima B1 lige. Ekipi je potrebno još uigravanja, s obzirom da smo se dosta gubili u pojedinim akcijama, ali s daljnjim utakmicama vjerujemo da ćemo taj segment igre popraviti, a s time i dobiti na sigurnosti i samopouzdanju. Treba reći kako su igrači Crikvenice potpuno zasluženo pobijedili, ali epitet igrača utakmice (po urednikovoj slobodnoj procjeni) zbog odlične igre, te dva krasna zakucavanja preko protivničkih igrača, zaslužio je uzeti Bakić.