ponedjeljak, 19. studenoga 2012.

Poraz na otvaranju sezone

Košarkaši Krka izgubili su u prvoj utakmici nove sezone B1 Lige Zapad, na domaćem terenu od ekipe KK Jadranka rezultatom 68:91. Utakmicu su izvrsno otvorili gosti, koji su u prvoj četvrtini imali gotovo savršen postotak šuta. Naši košarkaši na to nisu odgovorili, te se već u prvoj četvrtini Jadranka odvaja na 10tak poena razlike. Ipak, krajem prve četvrtine trener Krka mijenja obranu, te se igrači postavljaju u zonu, koja je uz početnu zbunjenost gostujućih igrača urodila plodom i vraćanjem utakmice u egal. Na poluvrijeme se išlo s prednošću gostiju od 8 razlike. Katastofalnim ulazom u treću četvrtinu (našu staru boljku), kompromitirali smo sve dotad napravljeno te se košarkaši Jadranke s "pola gasa" i 4,5 ukredenih lopti, te brzih i lakih koševa iz kontri, već u 23. minuti  utakmice odvajaju na nedostižnih dvadesetak koševa razlike. Utakmicu su mirno priveli kraju, te slavili s konačnih 91:68.

Moglo je i mora bolje, zajednički su osjećaji svih igrača nakon utakmice, a u zraku još ostaje pitanje koje su zapravo mogućnosti ove ekipe. Radilo se i radi dobro na treninzima, no na terenu je drukčija slika. Već u subotu nas očekuje utakmica s Kraljevicom, koja je u subotu poražena u Poreču. Istra ih je nadjačala sa 20tak razlike, a na nama je da se ovaj tjedan što bolje pripremimo za susret s Kraljevicom, te sami sebi dokažemo da možemo puno bolje od onoga čemu je svjedočilo dvadesetak gledatalja na jučerašnjem otočkom derbiju.